כפי שדיווחנו בבלוג קודם, ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, אמר למקורביו כי אינו רוצה לפגוש עוד את קרי, אחרי שבסבב הפגישות הקודם ביניהם הם הרימו קול זה על זה. ואכן, על מנת שלא לפגוש את קרי החליט אבו מאזן שלא לבוא לוועידת דבוס בהמשך השבוע, אלא לצאת למוסקבה לשיחות עם פוטין. בדבוס ייוועדו לפיכך ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר החוץ האמריקני לבדם.
כזכור, בפורום דבוס הקודם, שהתכנס בירדן, היה זה עבדאללה מלך ירדן שהחליט להחרים את המיפגש בין קרי, הנשיא פרס ואבו מאזן, אחרי שארה'ב לא יכלה להבטיח לו סיוע באחזקת הפליטים הסורים שהתדפקו על שעריה של ירדן, אבל הבטיח לגייס 4 מיליארד דולר לצורך קידום הכלכלה הפלסטינית. מעניין אם בכנס דבוס הקרוב יצטרף מלך ירדן לתצלום משולש עם קרי ונתניהו. הניחוש שלי- לא.
היעדרותו של אבו מאזן מכנס דבוס מעבירה עוד מסר- הרשות הפלסטינית איננה מעוניינת בכל תוכניות הפיתוח שקרי מתכנן עבורה, כי היא רואה בכך תחליף לריבונותה על הגדה, וקידום רעיונותיו של נתניהו בדבר השלום הכלכלי.
על מה ידבר אבו מאזן עם פוטין? על הוצאת הבלעדיות של ניהול הערוץ הפלסטיני-ישראלי מידי ארה'ב, וחידוש עבודת הרביעייה הבינלאומית, או אפילו צירוף בעיית פלסטין לתוך המסגרת של וועידת ז'נבה על סוריה, כדי להפוך אותה לוועידה בינלאומית גורפת שתוציא את ניהול העניינים מידיה של ארה"ב.

להזמנת הרצאות:
pinhasinbari@gmail.com
0545571666