על גב סופה- על ראשית הטרור הפלסטיני

Posted on 1 ביולי 2014

אבו אחמד ושיח' מוסטפא הם דמויות ספרותיות המייצגות את ראשית הטרור הפלסטיני בימי המנדט הבריטי. אבו אחמד הוא מפקד כנופיית "כף היד השחורה" ששמה לה למטרה לרצוח אפנדים כחלק ממרד הפלאחים נגד בעלי האדמות, אבל במסגד אל-ג'זאר בעכו הדרשן שיח מוסטפא מסית ומסיט אותו נגד היהודים. כף היד השחורה היא תנועת הטרור הראשונה, אביה הרחוק של אירגוני הטרור של ימינו- גדודי אל-אקסא של פתח וגדודי אל-קסאם של חמאס, אשר בעצם צמחו מאותה ערוגה- שילוב את הקשר לאדמה, הזדהות לאומנית, רצח "בוגדים", ודבקות דתית.

שיח' מוסטפא הם בן דמותו של המטיף הידוע עז א-דין אל-קסאם. הוא פעל בפלשתינה אבל היה סורי ומייצג בעצם את ראשית אל-קאעידה שכן תפיסת עולמו הייתה כלל איסלאמית. הוא "נתקע" בפלשתינה כאשר בכלל בדרכו לג'יהאד נגד הצרפתים באלג'יריה…

קאעידה עיראק

שיח' מוסטפא של מסגד אל-ג'זאר, האבל על מות החליפות העות'מאנית מייצג את מפלגת השחרור האיסלאמית, חובקת העולם, שגם היא נולדה בפלשתינא, ומטיפה להחזרת החליפות העות'מאנית.

בתמונה- לוחמי נוסרה בסוריה- בעלי בריתו של חמאס הפלסטיני. הטרור הפלסטיני נולד מן הג'יהאד הכולל, ופלסטין היא רק זירה אחת. חמאס לא מדברת על מדינה פלסטינית, אלא על ג'יהאד כולל.
איך לרכוש את הספר:

באתר מנדליי: http://mendele.co.il/?wpsc-product=algavsufa

או ישירות מהמחברים: ,0544798761-אביבה, 0545571666- פנחס

avivatomer@gmail.com

ובאתר "עברית".

יש עותקים של הספר בחנות ירדן ברחוב יפו בכיכר ציון בירושלים.