בנימין נתניהו יצא המנצח הגדול של הבחירות, אבל מה שמעיב על הניצחון הוא הצורך לתת לבן גביר את התיק לביטחון פנים. נתניהו מתנהג כמי שהולך על זה על מנת לסגור את הממשלה שלו לפני שהעניינים יסתבכו, אבל אנחנו סבורים שבאמת נתניהו רוצה להיפטר מבן גביר בגלל סיבות רבות, ואנו מעריכים כי מהר מאוד יהיו חיכוכים בין השנים ונתניהו "ייאלץ" לסלק אותו.

כבר עכשיו אפשר להבחין במאמץ של נתניהו לפלג בין בן גביר לסמוטריץ', והסיבה היא להקטין את כוחו של בן גביר, כדי שגנץ יוכל להחליף אותו.

למעשה, התבשיל שנרקח ערב הבחירות היה ממשלת חלופים עם גנץ, שגנץ היה אמור להיות אפילו הראשון ברוטציה. מי שעמד מאחורי הסידור הזה היה גפני, ועל פי התסריט הזה, הנשיא הרצוג היה אמור לקרוא לאחדות, וגנץ היה נענה, ואז המו"מ הקואליציוני היה נסוב בין גנץ לנתניהו, והנשיא היה מעניק לנתניהו חנינה ו"מחזיר את ישראל לשפיות."

בן גביר היה מודע לתסריט הזה והוא מיקד את המערכה שלו נגד גנץ והחזית האמיתית הייתה בינו לבין גנץ מי יהיה איש הבטחון בממשלה עם נתניהו. בתחרות אל נתניהו זכה בן גביר, וכעת נתניהו פועל לצמצם את המספרים שלו, כדי שיתאימו לגנץ שיבוא להחליף אותו. גנץ לא יישב עם בן גביר, אבל יצטרך לבלוע את סמוטריץ'. הנשיא הרצוג בא לארצות הברית כדי לעדכן את הנשיא ביידן בתסריט הזה, שלא צלח. יש לשים לב שכאשר דובר הבית הלבן נשאל על בן גביר הוא ענה כי זאת שאלה היפותטית. כלומר: הוא לא ענה כפי שנהוג שארצות הברית לא מתערבת בענייני פנים של מדינה אחרת, אלא שהיא תתייחס לנושא כאשר יהיה אקטואלי. כעת, נתניהו יבקש מארצות הברית להיות סבלנית, וכי התסריט ששמעה מהרצוג לא ירד מן הפרק אלא מצריך טקטיקה חדשה.