תמונה1

האחראית על מדיניות החוץ האיטלקית, פדריקה מוגריני, אישרה את מה שדיווחנו מפי אורחים אירופים שביקרו בארץ- מייד אחרי הבחירות מתכוונת אירופה להפעיל מכבש לחצים על ישראל כדי להביא הסכם עם הפלסטינים. היא לא היססה לרמוז כי יחסי הסחר עם ישראל ישמשו מנוף לחצים. היא גם ציינה שגם התמיכה הכספית ברשות הפלסטינית תשמש מנוף לחץ כזה, אבל אין מה להשוות בין נדבות לממשל פלסטיני כושל לבין יחסי סחר חופשי ביחסים הבינלאומיים המודרניים. ביסודו של דבר, הגב' מוגריני רואה בבעיה הפלסטינית: "מחוייבות אישית"- כלומר—יש פה יסוד שמעבר לדיפלומטיה הרגילה, אלא אתוס של אמונה. אבל היה פה עוד יסוד חדש- ובעצם היא אימצה טיעון פלסטיני- שהקמת מדינה ערבית חדשה היא מכה לדאעש שרוצה להחריב את המדינות הקיימות.
את נחישותה של אירופה ללכת בכיוון הזה ראינו בשבוע שעבר כאשר טוני בלייר, ראש הקוורטט, הלך לעזה כדי לשכנע את חמאס להבהיר שהיא תנועת שחרור לאומי פלסטיני, ולא תנועת טרור של האחים המוסלמים, אבל כמובן נדחה בקש. קשה להאמין שזה ירפה את ידיה של אירופה לחדש את "תהליך השלום" על ידי לחץ על ישראל.
מה יקרה? ישראל תשרוד. לא בטוח שהרשות הפלסטינית תשרוד, ואחרי לוב, מצרים, תימן וסוריה- יחריב טורנדו אירופה גם אך הרשות הפלסטינית.
להזמנת הרצאות:
pinhasinbari@gmail.com
054-5571666
לאתר הספר: "על גב סופה" http://avivatomer3.wordpress.com/
לאתר הספר: "Grandpa, Granddaughters, Grand Cuisine" http://www.amazon.com/dp/B00PDOOPZY
http://goo.gl/RMkWxd

<