פנחס ענברי - מזרח תיכון מסובך במילים פשוטות

האתר מתאר את ההפתחויות במזרח התיכון לאיש הרגיל שאיננו מומחה, ומזמין הרצאות: 054-5571666

Uncategorized

בלוג זמן ישראל: בן גביר הוא נכס של הפלסטינים

המנצח הסמוי בבחירות – האגף הפלסטיני ששולל קשר עם ישראל

עוברי אורח תולשים שלטים של איתמר בן-גביר בתל אביב, 19 בספטמבר 2022 (צילום: אבשלום ששוני/פלאש90)
אבשלום ששוני/פלאש90
עוברי אורח תולשים שלטים של איתמר בן-גביר בתל אביב, 19 בספטמבר 2022

לתוצאות הבחירות בישראל יש עוד מנצח סמוי אחד, הרשות הפלסטינית, או לפחות אותו אגף בתוכה השולל כל קשר עם ישראל. זה אגף חזק ודומיננטי, שנמצא בתחרות עם ישראל על אהדת אירופה ובאחרונה גם ארצות הברית.

לתוצאות הבחירות בישראל יש עוד מנצח סמוי אחד, הרשות הפלסטינית, או לפחות האגף בתוכה השולל כל קשר עם ישראל. זה אגף חזק ודומיננטי, שנמצא בתחרות עם ישראל על אהדת אירופה ובאחרונה גם ארה"ב

הקו הזה שיוצא מתוך המוקטעה ועובר דרך משרד החוץ הפלסטיני, הפעיל נגד ישראל את ה-BDS, את התביעות בהאג ואת ההחלטות באו"ם נגד ישראל. לגבי ה-BDS – המערכה הזאת נגד ישראל נמשכת לא חשוב מה. יש לה תכנים אנטישמיים, והצגת ישראל כשטן לא קשורה בשום דבר שישראל עושה או לא עושה.אבל בכל מה שקשור בהאג, פתאום הטיעון השקרי שישראל היא פושעת מלחמה והיא מדינת אפרטהייד מתעורר לחיים. עד כה הטריבונל בהאג גנז את כל התלונות נגד ישראל בנימוס, אבל כעת, כאשר נוער הגבעות קיבל רוח גבית, ויש לצפות להתקפות על הפלסטינים בגדה, כאשר ההתפרעות בליל הבחירות על שיח' ג'ראח עלולה להתברר רק כקדימון – פתאום כל הטענות האלה ייראו בהאג באור אחר.מה שעלול לחזק את הרלוונטיות של התלונות הפלסטיניות להאג אלה הדיבורים על "הרפורמה" במערכת המשפט. האג מתערבת רק במדינות שבהן אין מערכת משפט שאפשר לסמוך עליה, מערכת המביאה פושעים לדין.אם חלילה הרפורמה של בן גביר תעבור, יש סכנה גדולה שקציני צה"ל יזומנו לחקירת הטריבונל הבינלאומי. זה עדיין רחוק, אבל עצם הסיכון שישראל מסכנת את עצמה מעורר מחשבה.ויש עוד סכנה. מעניין שאחת ההכרזות שיצאו מן המוקטעה עוד ביום הבחירות עצמו דיברה על כך שהרשות הפלסטינית תדרוש להכריח את ישראל להצטרף לאמנה נגד הפצת הנשק הגרעיני. פירוש הדבר שהרשות הפלסטינית מכוונת כעת להכריח את ישראל להתפרק מן הנשק הגרעיני שלה, על פי דיווחים זרים.ישראל לא חוייבה עד היום לחתום על האמנה מתוך הנחה שהיא מדינה אחראית ואין ממנה סכנה אסטרטגית לעולם, אבל אם היא ממשלה שהציר המרכזי שלה הוא משיחי, ולגביהם מלחמת גוג ומגוג זה סבבה, כי היא תביא את המשיח, העולם יראה בנשק גרעיני בידי ישראל, על פי מקורות זרים, סכנה.

ישראל לא חוייבה עד היום לחתום על האמנה למניעת הפצת נשק גרעיני מתוך הנחה שהיא מדינה אחראית ואין ממנה סכנה אסטרטגית לעולם, אבל אם היא ממשלה שהציר המרכזי שלה הוא משיחי, זה עלול להשתנות

זה עדיין לא קרוב, אבל תהליכים שיתחילו עכשיו עלולים להסתיים בכי רע לישראל – גם בעניין זימון קציני צה"ל לחקירות האג, וגם בלחץ להצטרף לאמנה נגד הפצת נשק גרעיני.איתמר בן גביר טוב לפלסטינים ולאיראן.פנחס ענברי הוא חוקר בכיר במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה לענייני המזרח התיכון ועיתונאי. הוא גם סופר ותסריטאי. ספרי העיון שחיבר עוסקים בבעיה הפלסטינית, והרומנים שחיבר יחד עם אשתו אביבה הם: "על גב סופה" על אתגרי הקהילות הנוצריות בגליל המערבי בימי המנדט הבריטי מול האיסלאם הרדיקלי ומעמד האישה, ו"שומר השאול" עוסק בשחיתות הישראלית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s