התראיינתי הלילה לרדיו סווא על הפגישות של שר החוץ, אשכנזי, עם מקבילו הירדני, אימן ספדי, ואמרתי כי הצטברו הרבה תיקים משותפים לירדן ולישראל ועניינים בהקשר האזורי והיה צורך ללבן אותם. מכיוון שהמלך עבדאללה צונן כלפי ראש הממשלה נתניהו, היה צורך לנתב את הבירורים לכיוון שר החוץ, בתנאי שהוא "לא יגנוב את ההצגה" מנתניהו בגלל שיקולי הבחירות.  לפיכך. הפגישות נערכו בלי תקשורת ובהיחבא בגשר שיח' חוסיין.

לירדן יש אינטרסים סותרים בעניין הבחירות הפלסטיניות. מצד אחד היא חותרת למדינה פלסטינית בגדה המערבית, כדי למנוע מדינה פלסטינית בגדה המזרחית, אבל מצד שני היא רוצה למנוע חדירת חמאס לגדה דרך הבחירות, ומכאן שתפעל בתיחכום למנוע אותם.

זה היה נושא שנדון, אבל לא היה העיקרי. העניין העיקרי היה נשיאות ביידן, החתירה שלו להסכם עם איראן, והצורך להקים ברית סונית ישראלית מול ההתקרבות של ארה'ב לאיראן.

ירדן רוצה  להקים את הציר הישראלי סוני דרך התקדמות בעניין הפלסטיני, אבל כרגע ההקדמות מול הפלסטינים חסומה כי אשף לא מוכן לשתף את ארצות הברית כנותן החסות לתהליך. הנוסחה של אשף היא וועידה בינלאומית בחסות הקוורטט. התפקיד של ארה'ב הוא כחבר בקוורטט לצד רוסיה…

אין מצב שמדינות ערב הסוניות יסכימו להוציא את ארה'ב מן המשוואה, ישראל בוודאי, שלא לדבר על ארצות הברית עצמה.