הופעתי אתמול ב i24 על המתיחות בין ארה'ב ואיראן ואמרתי כי לא איראן ולא ארה'ב רוצות עימות ישיר, אבל זה עלול לקרות בכל זאת, מכיוון שאיראן לא משוכנעת שטראמפ אמין באיומים שלו, כי הניסיון שלה עם ארה'ב, גם עם אובאמה וגם עם בוש, שהיא נמר של נייר.

איראן עברה בשלום את כל ההתגרויות שלה מול ארה'ב, כולל כיבוש 3 האיים במפרץ הערבי של האמירויות. זה היה מייד אחרי מלחמת עיראק אחרי שבוש כבש את כל עיראק, והתברר כי איראן כבשה את האיים בכל זאת, והתברר כי ארה'ב לא עשתה דבר והשלימה עם הכיבוש, וזה היה בימי בוש.

איראן מעדיפה להפעיל את סוכניה הערבים, גם חיזבאללה וגם חמאס ויתר המיליציות הפרו איראניות ולא לפעול בעצמה, אבל בעיראק אנו כבר רואים שגם מוקתדא סדר וגם החשד א-שעבי, שתי התנועות השיעיות הגדולות, מסתייגות מן המהלכים האיראניים, אבל יש מספיק סוכנים שיעשו לה העבודה, ואני אישית לא מאמין לחשד א-שעבי, אבל כן מאמין למוקתדא סדר שכבר הכריע שהוא קודם כל ערבי שיעי, ולא שיעי איראני.

בעניין עומאן אמרתי שהיא כבר איננה עוד "מתווך" בין המיפרציות לבין איראן, אלא היא צד, מכיוון שמוקד הבעיה, מיצרי הורמוז, עובר בחופיה, וגם הפיגוע בנמל פוג'יירה הוא על גבולה, והצינורות היוצאות משם עוברות דרכה.