מלבד המכנה המשותף של "טעויות" ו"פגעי מזג האוויר" שגרמו לטילים של ארגון חמאס להיות משוגרים על ערי ישראל, ישנו דבר אחד משותף והוא ביקור המשלחת המצרית. המצרים כידוע נעים בין תל אביב-עזה-קהיר זה זמן רב בניסיון לנסות ולייצב את המצב ברצועת עזה ולהמשיך את המגעים להגעה להשלמה בין חמאס לרש"פ. ירי הטילים לעבר ישראל, דווקא […]

הדבר שמטריד את החמאס
ההפגנות בעזה מול ההפגזות בעזה

מלבד המכנה המשותף של "טעויות" ו"פגעי מזג האוויר" שגרמו לטילים של ארגון חמאס להיות משוגרים על ערי ישראל, ישנו דבר אחד משותף והוא ביקור המשלחת המצרית. המצרים כידוע נעים בין תל אביב-עזה-קהיר זה זמן רב בניסיון לנסות ולייצב את המצב ברצועת עזה ולהמשיך את המגעים להגעה להשלמה בין חמאס לרש"פ. ירי הטילים לעבר ישראל, דווקא בעת ביקורה של משלחת כזו בתל אביב או בעזה, מראה כי ישנו פלג בתוך חמאס המתנגד לתיווך המצרי מתוך עקרון "אנטי – מצרי".

ידוע כי איראן ותנועת ה"אחים המוסלמים" העולמית מתנגדות לתיווך המצרי או לדריסת רגל מצרית בנושא. ייתכן ואנו חוזים כעת במהדורה נוספת של סיום מבצע "צוק איתן", אז התעקש הנשיא אובאמה על תיווך קטרי/טורקי – אנשי ה"אחים המוסלמים" וישראל התעקשה על המתווך המצרי, בעלת בריתה, דבר שהוביל להתארכות המבצע בין שאר וגרם לסבל נוסף לתושבי עזה.