פנחס ענברי - מזרח תיכון מסובך במילים פשוטות

האתר מתאר את ההפתחויות במזרח התיכון לאיש הרגיל שאיננו מומחה, ומזמין הרצאות: 054-5571666

Uncategorized

בלוג JCPA: פתח לקראת כנס 7. לקראת פילוג?

 

 

 

האם ארגון פתח' עומד בפני פיצול? – JCPA.org.il

האם ארגון פתח’ עומד בפני פיצול?

15-11-2016

ככל שאנו מתקרבים לתאריך 29 בנובמבר, מועד כנס פתח ה-7, כך פוחתת הוודאות שהוא יתכנס. כבר ברור כי הכנס לא יבחר את סגנו של אבו מאזן- כלומר: לא יסומן יורש, אלא המשימה תועבר, אם בכלל, למועצה המרכזית ולמועצה המהפכנית החדשות שיבחרו.

חוץ מן התאריך, ומהחלטות הסיכום- עדיין לא סוכם דבר. אין רשימת משתתפים, ולא ברור שהמספר 1300 שעליו מתעקש אבו מאזן הוא מספר המשתתפים הסופי. הבעיה היא שעל הצוות המכין לקצץ בשני שלישים את מספר הנציגים, ויש על כך מאבק פנימי חריף. אם יתרחב המספר, לא תהיה חסימה יעילה של תומכי דחלאן.

לא פחות חמור הוא עניין פיטורי החשודים בתמיכה בדחלאן משורות פתח. על רקע זה לא ברור עם משלחת עזה תוכל לבוא, מכיוון שרוב המפוטרים הם משם. דחלאן מכין וועידה מקבילה בקהיר, שבהם ישתתפו המפוטרים, שמשמעותה תהיה פילוג רשמי של פתח.

אבל הסכנה האמיתית למרקם של פתח נעוץ במאבק על איוש המועצות המרכזית ומהפכנית, ובה אבו מאזן מתכנן להרחיק אישים שהם “איקונים” של פתח, כמו בן דודו של ערפאת, נאסר קידווה. קידווה מצדו האשים את אבו מאזן בכשלון מדיניותו.

מלבד זה, המתח במחנות הפליטים ממשיך להתגבר. במחנה אל-מערי שברמאללה הוריד התנזים שלט בשבח אבו מאזן והחליף אותו בשלט בשבח ערפאת וקיים כנס התנגדות לאבו מאזן תחת השלט הזה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: