%d7%aa%d7%a4%d7%95%d7%a1-%d7%aa%d7%99%d7%94%d7%95%d7%93%d7%99

 

טוביה טננבום, עיתונאי יהודי גרמני, ישראלי לשעבר, חרדי שבא בשאלה, החליט להיכנס לוורידים של שתי החברות, הישראלית והפלסטינית. הוא התחזה לגרמני נוצרי, ויצא עם תובנות מטלטלות בהרבה תחומים, שאותם פירט בספרו תפוס ת' יהודי, ששמו כן הוא – רדיפת היהודים שהיא מרכז עניינם של האירגונים הבלתי ממשלתיים ברמאללה, חוד החנית של שנאת ישראל, ומה שיותר מדאיג – הסיוע המסיבי שהם מקבלים מאירופה שבלעדיו לא היו יכולים להתקיים. הוא הצטרף לפעילות  אבל אנו האירגונים האלה, כביכול נגד הכיבוש, אבל למעשה למען השמדתה של ישראל. שיתוף הפעולה של חבריהם הישראלים הדאיג אותו לא פחות.

העובדה שהציג עצמו כגרמני נתנה לו אהדה מיוחדת כי "הגרמנים ידעו איך לטפל ביהודים". חייבים לקרוא את הספר הזה על מנת להבין את הלכי הרוח בארגונים האלה, ועל מנת לדרוש מאירופה להפסיק לממן אותם.

האם זה יקרה? ספק גדול. זה ספר ההסברה הטוב ביותר למען ישראל מזה שנים, אבל מה עם ההסברה הרשמית? טוביה מספר כי פנה למי שהיה דובר ראש הממשלה בזמנו והתשובה שקיבל: הבקשה בעיון. ופה נסתיים העניין. טוביה ניסה לגשש מה סיבת ההתעלמות ממנו ונאמר לו "שהוא שמלאני". אינני יודע אם באמת זאת הסיבה. גם אני עיתונאי, וגם אני פניתי לאותו דובר (השם שמור במערכת…)  בבקשות התייחסות של דוברות ראש הממשלה. גם לי הוא לא ענה. כעת יש דוברים חדשים, ונקווה לטוב.