צרפת 24

 הנה הקישור להופעה cטלוויזיה הצרפתית על היוזמה הצרפתית. אמרתי כי ישראל נגד וועידות בינלאומיות כי זה פורום שבו כולם נגד ישראל, בעוד שמתכונת של שיחות ישירות היא של קח ותן- ישראל נותנת משהו והפלסטינים נותנים משהו ומגיעים להסכם. מתכונת הוועידות הבינלאומיות על סוריה הביאה להידרדרות המצב בסוריה עד כדי אסון במימדי נכבה לעם הסורי, ואותה מתכונת עלולה להביא לאסון בפלסטין. בכלל, המצב בשטחים הוא תחת שליטה—מדוע להסעיר אותו עכשיו? צרפת חייבת להיות צנועה ביוזמותיה אחרי שיוזמותיה האחרות באזור גרמו לאסון הנוכחי, בעיקר בלוב.

תמהתי על אמירתו של שר החוץ הצרפתי כי היעדר פתרון לבעיה הפלסטינית היא הסיבה לדאעש. אמרתי כי לא רק שזה חסר שחר—דאעש עצמה מרחיקה עצמה מן הבעיה הפלסטינית. רמזתי אולי שאירופה חושבת שאם תתווה את הדרך לדאעש לפעול נגדנו, הרי דאעש לא תפעל רק נגד ישראל אלא גם – ואולי עוד קודם – נגד רמאללה, יקירת אירופה, ודאעש לא תחדל לתקוף באירופה כפי שאולי כמה אירופים מקווים.

הבעתי גם פליאה מדוע אירופה בחרה את הפלסטינים כבעלי ברית שלה, ולא את ישראל. עמדת אירופה לבנאם אך הסכסוך גרמה לכישלונו של קרי מכיוון שהפלסטינים ידעו כי אם ארה'ב תיכשל- תבוא אירופה, וצרפת באופן מיוחד – ותאמץ את הנוסחים הפלסטיניים.

דיון מיוחד היה על ירושלים, ואמרתי כי בעוד ישראל מכירה בחשיבות הדתית של מסגד אל-אקסא לאיסלאם, הרי הפלסטינים מכחישים כל קשר של העם היהודי להר הבית. אימוצה של צרפת של העמדה הפלסטינית באונסקו היא חמורה מאוד מכיוון שצרפת איבדה אמינות בעניין שנמצא בשורש היהדות. יתר על כן, היא מכחישה את הנצרות עצמה כי ישו היה מבקר בבית המקדש והאירועים שהתרחשו במקדש הם בשורש הנצרות. האם צרפת התאסלמה? – שאלתי.

 

להזמנת הרצאות

0545571666

pinhasinbari@gmail.com