דאבק רומא

התארחנו אתמול בלילה בחוג בית אצל דפנה וערן בתל אביב והתמקדנו בנעשה בסוריה, ביחוד בתנועות האיסלאמיות –נוסרה ודאעש, וההבדלים ביניהם.

ההתפתחות האחרונה היא כיבוש אידליב וג'סר א-שוגור בידי כוח משולב של נוסרה ודאעש, כמהלך נגדי להצלחות של השיעה בתימן. השגריר האמריקני לסוריה, שכבר אינו יכול לבוא לדמשק, רוברט פורד, אמר רק לפני ימים מעטים כי כף המלחמה נוטה כעת נגד אסד, ופירוש הדבר שיש להיערך ליום שאחרי….

הבעיה ביום שאחרי היא המדיניות של המערב, כפי שבאה לידי ביטוי בוועידות ז'נבה על סוריה: לכונן בדמשק קואליציה של הבעת' והאחים המוסלמים- כלומר: לחבר את שתי התנועות המסכנות את אירופה- הפן ערביות והפן איסלאם ולשים אותם ביחד בדמשק, ובעצם להציל את הפן ערביות השוקעת ולתת לה תנופה מחודשת יחד עם תנועות החליפות האיסלאמית. יש בזה כמובן גם סכנה לישראל.

בעניין זה הרחבנו את הדיבור על ביטאון דאעש, דאבק, המדבר באופן חד משמעי על כיבוש אירופה. דאבק הוא הארמגדון של האיסלאם, ועל פי החדית'- המסורת של דברי הנביא – שם תתנהל מלחמת אחרית הימים עם הנוצרים, והם יישרפו. דאבק נמצאת לא הרחק מאידליב שנכבשה כעת בידי כוח משולב של נוסרה ודאעש.

דיברנו גם על ירושלים, ועל החתרנות של קטר בתוך ישראל, ואפשר להאזין לדברים דומים שאמרתי לעמנואל הלפרין בקפה הפוך.

להזמנת הרצאות:

pinhasinbari@gmail.com

054-5571666

לאתר הספר: "על גב סופה" http://avivatomer3.wordpress.com/

לאתר הספר: "Grandpa, Granddaughters, Grand Cuisine" http://www.amazon.com/dp/B00PDOOPZY

http://goo.gl/RMkWxd