שלום ובטחון

השתתפתי אתמול באוניברסיטה העברית בפאנל הפורום לשלום ובטחון על אתגרי השלום והביטחון אחרי הבחירות. היה לי הכבוד לשבת לצידם של יוסי קופרוואסר ויאקי דיין. אמרתי כי אנו עומדים לפני לחצים גדולים של אירופה ושל ארה'ב של אובאמה לסגת לגבולות 1967, ועלינו לעמוד בלחצים בכל מחיר. אשר לאובאמה, בשנה וחצי שנשארה לו בבית הלבן הוא יעשה הכול לממש את תוכניותיו שלמענם פעל מן היום הראשון להיבחרו לפני 7 שנים- לחבר את ארה'ב עם עולם האיסלאם, והלחצים המופגנים על ישראל נועדו לרכוש את אהבתם של המוסלמים.
אשר לאירופה- להם יש יחס רגשי עם הבעיה הפלסטינית. שרת החוץ של האיחוד האירופי, פדריקה מוגריני, אמרה לפני שבועיים בלונדון שיש לה מחוייבות אישית כלפי הבעיה הפלסטינית- פירוש הדבר כי האירופים מתייחסים לפתרון הבעיה באופן רגשי ולא שכלי.
אם ישראל תיסוג מן הגדה הרי היא תחשוף את ירדן לסכנה קיומית, כפי שנחשפה מצרים אחרי הנסיגה מגוש קטיף. המשך האחיזה הביטחונית של ישראל בגדה הוא יתד לייצוב הסהר הפורה.
מה עושים? לגבי אירופה ואובאמה- אין מה לעשות. יש לתמרן את השנה וחצי עד שאובאמה יסיים את תפקידו. האירופים לא מבינים כי התוצאה הסופית של מדיניות אובאמה היא הקמת חליפות מוסלמית אכזרית על גבולה המיידי של אירופה.
נקודת המפנה היא סוריה- על ישראל לסייע לעדות הנמצאות בסכנת הכחדה מכיוון שרק מזרח תיכון מגוון רב עדתי ודתי יעניק לישראל מקום לגיטימי. מזרח תיכון שהוא או פאן איסלאמי או פאן ערבי לאומני – שאותו המערב מעדיף לראות – אין לישראל מקום לגיטימי ומצוקתה של ישראל רק תגבר, ומבחינה זאת גורלה דומה לגורלם של הכורדים, הדרוזים, הנוצרים והעלווים. תופעת הדה-לגיטימציה איננה אופיינית לישראל בלבד אלא לכל המיעוטים- ואנו רואים מה המשמעות הסופית שלה: ג'נוסייד.

להזמנת הרצאות:
pinhasinbari@gmail.com
054-5571666
לאתר הספר: "על גב סופה" http://avivatomer3.wordpress.com/
לאתר הספר: "Grandpa, Granddaughters, Grand Cuisine" http://www.amazon.com/dp/B00PDOOPZY
http://goo.gl/RMkWxd