נתניהו נואם

נאומו של רוה'מ נתניהו אתמול בקונגרס האמריקני לא התקבל יפה בבית הלבן מכיוון שהוא איתגר את מדיניותו של אובאמה לא רק בעניין הגרעין האיראני, אלא גם את מכלול המדיניות להפוך את איראן לבעלת ברית ארה'ב במזרח התיכון.
יש לצפות כי אובאמה יגיב, ואנו מעריכים כי הוא יפגע בישראל בעניין הפלסטיני, ויש לצפות כי יתמוך – יחד עם אירופה – בדרך זאת או אחרת במאמצים הפלסטיניים באום.
אבל בעניין הזה צפויה לאובאמה בעיה, והיא שלצד המשך המסע נגד ישראל במועצת הביטחון, שאותו אובאמה יכול לקבל, הפלסטינים גם לא מתכוונים להרפות מן הכוונה להמשיך את מסע השמצת ישראל בבית הדין הבינלאומי בהאג- וכאן הם פוגעים באינטרס אמריקני והוא חשיפת צבא ארה'ב להשמצות דומות, וכאן ארה'ב חייבת להגן על אינטרסים ממשיים שלה.
כנס פתח העומד להיפתח היום ברמאללה יעמיד את אובאמה לפני עוד קושי בעניין הפלסטיני והם ההחלטות הצפויות להפוך את הרשות הפלסטינית מממשל אזרחי המתיימר לדאוג לאזרחיו, לממשל מלחמתי שתפקידו להיות בסיס לוגיסטי להמשך המאבק העממי והמשך מסע השמצת ישראל.
כלומר: הפלסטינים עשויים להשמיט את הקרקע מתחת לכוונות אובאמה להפוך את העניין הפלסטיני ככלי לנגח בו את ישראל, אבל אנו מעריכים כי בכל זאת זה יהיה כיוון הפעולה.
זה לא בהכרח תגובה על נאום נתניהו, אלא תוכנית פעולה שהוכנה מזמן. מרטין אינדיק רמז עליה בכנס INSS האחרון, ועל פי מה שנמסר קרי ניסה לשכנע את אבו מאזן שלא יפנה לאום לפני הבחירות בישראל כי צפויים מהלכים של ארה'ב ואירופה אחריהם.

להזמנת הרצאות:
pinhasinbari@gmail.com
054-5571666
לאתר הספר: "על גב סופה" http://avivatomer3.wordpress.com/
לאתר הספר: "Grandpa, Granddaughters, Grand Cuisine" http://www.amazon.com/dp/B00PDOOPZY
http://goo.gl/RMkWxd