נתניהו נואם

לפני שנים רבות, כאשר הנשיא אובאמה העליב את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לעיני כל בתקופת נשיאותו הראשונה, פגשתי בירושלים בכיר במפלגה הרפובליקנית, ושאלתי אותו לפשר הדבר. הוא ענה לי כי אובאמה רואה בכישרונו האורטורי, ביכולת הנאום הנפלאה שלו, נכס עיקרי שלו והוא מזהה בנתניהו כמנהיג היחיד בעולם המערבי שיכול להתמודד מולו בכישרון הנאום, ולהעביר בצורה הטובה ביותר את המסרים ההפוכים מן המסרים של אובאמה. השפלת נתניהו נועדה בין היתר, לדברי הבכיר האמריקני, לשלול ממנו את המכובדות של העברת המסרים ההפוכה ממסרי הנשיא.
וזה נראה לי מדוע הנשיא אובאמה כל כך מתנגד לנאומו של ראש הממשלה בקונגרס. כל חששותיו מנתניהו מתגשמים לנגד עיניו.
הכל מדברים על חילוקי הדעות העמוקים בעניין איראן, אבל חילוקי הדעות עמוקים הרבה יותר והם נוגעים למדיניות הרחבה של אובאמה – והיא המשך התמיכה באירגוני האחים המוסלמים, חרף הזעזועים העוברים על המזרח התיכון וחושפים אותו לסכנת האיסלאם הרצחני של דאעש.
כאשר מחברים את מדיניות הפייסנות כלפי איראן עם הדישדוש במאבק מול אירגוני האיסלאם הרצחני הרי בבלי דעת ארצות הברית מקימה את הסכנה הגדולה ביותר למערב- והיא הקמת חליפות איסלאמית מיליטנטית שמפנה את חרבה נגד אירופה.
אני עוקב עכשיו אחרי הסדרה על מלחמות העולם בערוץ ההיסטוריה, ובפרק האחרון סופר כי לורד האליפקס, מן האישים רבי ההשפעה ביותר בבריטניה בימי מלחמת העולם השנייה דרש מצ'רצ'יל להיכנע לנאצים אחרי כיבוש הבזק של צרפת. מזל שהיה צ'רצ'יל ומזל שהוא דחה את הדרישה.

להזמנת הרצאות:
pinhasinbari@gmail.com
054-5571666
לאתר הספר: "על גב סופה" http://avivatomer3.wordpress.com/
לאתר הספר: "Grandpa, Granddaughters, Grand Cuisine" http://www.amazon.com/dp/B00PDOOPZY
http://goo.gl/RMkWxd