9_0001[1]בריאיון ארוך לערוץ 9 פירטתי את רשת קשריו של חמאס עם מעצמות אזוריות. יש הבדל בין איראן לסוריה. איראן שומרת על קשריה עם חמאס, כי היא זקוקה לו ליום שבו תזדקק לו אם תהיה התקפה על תוכנית הגרעין שלה בעוד אסד כרת גט כריתות עם חמאס אחרי שחאלד משעל ניצל את האירוח הנדיב בשנים הטובות כדי להקים את חוליות הטרור של נוסרה במחנה הפליטים ירמוכ. מצד אחד חמאס של עזה שמר על יחסיו עם איראן, בעוד החמאס של משעל הוא היום חלק מנוסרה הנלחם באסד.
אבל רוסיה מנהלת היום מדיניות פיוס נמרצת בין האחים המוסלמים לבין אסד בעידוד אמריקני. מטרת הפיוס- לסיים את הסכסוך בהקמת ממשלת אחדות בין האחים המוסלמים ואסד, אחרי שהאחים וויתרו על הדרישה שאסד יוותר על השלטון. משימת התיווך של רוסיה מתנהלת בקשיים, מכיוון שסעודיה מתנגדת לה, אבל בנקודת זמן מסויימת סעודיה עלולה להסכים, ואז ישראל תמצא את עצמה מול ממשלת אחדות בדמשק שתחזור ותדרוש את הגולן. אדרבא, על מנת לחזק את הדבק היא עלולה לכוון את הנשק של צבא סוריה החדש לעבר ישראל.
ישראל חייבת לשים לב לזה, ולחזק את מגמות פירוקה של סוריה- הכורדים למשל אשר היה אסור להם אפילו לדבר כורדית, הפכו כעת את השפה הכורדית לשפה החצי רשמית.

הריאיון הוא בדיבוב לרוסית, אבל אפשר לעקוב ללא קושי גם בדיבור בעברית.

להזמנת הרצאות:
pinhasinbari@gmail.com
054-5571666
לאתר הספר: "על גב סופה" http://avivatomer3.wordpress.com/
לאתר הספר: "Grandpa, Granddaughters, Grand Cuisine" http://www.amazon.com/dp/B00PDOOPZY
http://goo.gl/RMkWxd