ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר אתמול לכתבי החוץ בישראל כי ההחלטות של אירופה נגד ישראל, לא זו בלבד שהן לוקות בצביעות, אלא הן נוגדות את האינטרס האירופי עצמו, שחייבת להתגונן מן הטרור האיסלאמי, וכי ישראל היא עמדה קדמית בהגנה על אירופה.
מילים יפות ונכונות- הבעיה: הם באו מאוחר מאוד, אם כי לא מאוחר מדיי. כבר התראנו יותר מפעם אחת על כשלי ההסברה הישראלית המדדה באטיות אחר איבחון הסכנות והסיכויים של הסברת ישראל בעיקר באירופה. "השר לא מתראיין" היא סיסמת הקרב של הדוברים למיניהם, וכאשר יש תחושה של דחיפות עושים "בליץ" של ריאיונות, ובמקום לטפטף את עמדות ישראל בעקביות על ידי ראיונות איכות כל 4 חודשים- עושים 4 ראיונות בשבוע…. גם לא איבחננו את הימין האירופי המתון כידיד שאליו יש להפנות את ההסברה שלנו.
כעת, בית המשפט "לצדק" של האיחוד האירופי, הסיר את חמאס מרשימת אירגוני הטרור, כי לא היו לו "הוכחות", ו-וועדת "זכויות האדם" של וועדת האום של המדינות המפרות את זכויות האדם, עומדת להאשים אל ישראל בפשעי מלחמה, ונשאלת השאלה למה ההסברה הישראלית לא מכינה דוח מפורט של פשעי המלחמה של חמאס במלחמה האחרונה? למה אין הדוח הזה כבר קיים בימים אלה ממש- כאשר צריכים אותו?
אומנם "השר לא מדבר" הוא קוו הסברה מוצלח שגם הוכיח את עצמו בימים אלה ממש, אבל גם דוח מקצועי על פשעי המלחמה של חמאס יכול לעזור.