אתמול והבוקר גם לי היה "בליץ" של ראיונות- והחשוב שבהם היה לרשת הטלוויזיה 24i. דיברתי באריכות על האינתיפאדה החדשה ועל סכנותיה לפלסטינים, לאוו דווקא לישראל. אשר לרשות הפלסטינית – עליה להיזהר שהאינתיפאדה החדשה לא תביא לקריסתה, שהרי אם באמת היא תצבור תאוצה והנוער הפלסטיני יתחיל להשתולל ברחובות, יהיו לכך כמה תוצאות מיידיות- הדור הצעיר הפלסטיני משועבד לבנקים. הוא לקח הלוואות על דירות חדשות ועל מכוניות נוצצות ונטל החזרת החוב כבד עליו מאוד. הוא בקלות ישמח להשתחרר מנטל החוב- ואז יקרסו הבנקים ועמם כל הכלכלה הפלסטינית. משום מה הפלסטינים מאיימים בביטול ההסכמים הכלכליים עם ישראל, כאשר האמת היא שביטולם הוא סכנת מוות לכלכלה הפלסטינית.
אשר להר הבית חזרתי על עמדתי הידועה כי ישראל חייבת לשמור על הסטטוס קוו על הר הבית הכולל ביקורי יהודים- לא תפילה של יהודים. הסדרי הסטטוס קוו שימרו את זכות התפילה בכותל המערבי. גם אמרתי שיש סיבות פנים יהודיות לשמר את הסטטוס קוו מכיוון ששיבה לבית המקדש תשנה את כל הדת היהודית שהתפתחה אלפים שנה על בית הכנסת ותגרום לקרע עם יהדות העולם שתדבק בבית הכנסת ותתרחק מן המקדש.
עם זאת דחיתי את תיאורי ההנהגה הפלסטינית ליהודים שעולים על ההר כ"מטמאים" ואמרתי כי זה ביטוי שיאה לאל-קאעידה ולא להנהגת הפלסטינים. הזכרתי כי מייד לאחר מלחמת ששת הימים, אשר קבעה את הסטטוס קוו החדש, הווקף עצמו מכר ליהודים כרטיסי כניסה למסגדים—כך שגם על פי הסטטוס קוו שהווקף קיבל היהודים אינם מטמאים, אלא מקור הכנסה.
אשר לערבי ישראל, עליהם להישמר שלא תחזור אווירת 1948, דווקא כעת כאשר הנורמה במזרח התיכון היא של חורבן קהילות ועקירה. אמרתי כי אל להם לתת לריב חמולות בכפר כנא להפוך לכדור שלג שהיסתיים באסון, ואליהם להעריך את העובדה שלא כמו סוריה מצרים ולוב להם יש משטרה מפקדת. עליהם להעירך זאת ולא לדקור שוטרים בסכינים. התפלאתי שאף איש ציבור ערבי בישראל לא מצא לנכון לגנות את הצעיר הערבי שניסה לדקור שוטרים.
התראיינתי גם לרדיו צרפת, לרדיו ברזיל ולעיתון הגרמני Tagespost

להזמנת הרצאות:
pinhasinbari@gmail.com
054-5571666
לאתר הספר: "על גב סופה" http://avivatomer3.wordpress.com/

24