תמונה1

מן הידיעות היוצאות משיחות שרת החוץ האירופית החדשה עולה החשש שהיא מאיימת על ישראל שאם לא יתחדשו השיחות- אירופה תכיר במדינה פלסטינית.
במבט לאחור אפשר לקבוע כי חמאס ניהל את המלחמה האחרונה בעזה- כמו הסבבים הקודמים, על בסיס ההנחה שאיש לא יאשים אותו שהוא פוגע באזרחים ישראלים, אבל תקום וועדת חקירה בינלאומית על "פשעי ישראל" אם היא תפגע באזרחים פלסטינים. וחמאס לא טעה- כמו שהסבב הקודם הוליד את וועדת גולדסטון, הסבב האחרון הוליד את וועדת שאבאס בניסוח מדוקדק שאיש לא יחקור את פשעי המלחמה הברורים לעין כל של אירגון הטרור חמאס. מכאן שמי שבאמת הרס את עזה היה השופט גולדסטון- הוא ולא אחר – מכיוון שחמאס בנה את תוכנית המלחמה שלו על הריסת עזה.
כעת אירופה הולכת להכיר במדינה פלסטינית תוך האשמת ישראל שהיא מכשילה את השיחות- כלומר: היא מכריחה את אבו מאזן לנקוט במהלכים חד צדדיים חמורים מבחינתה של ישראל, להביא לידי התנגשות עם ישראל וקריסת הסכמי אוסלו.
בסוף השבוע הזה פוצצה חמאס את בתיהם של ראשי פתח בעזה. פתח זקוק לישראל כדי להתמודד מול חמאס- כי הפיצוץ הבא יהיה ברמאללה. ישראל כבר סיכלה הפיכה של חמאס נגד פתח ברמאללה- אבל אירופה מכריחה את רמאללה להיאבק בישראל במקום בחמאס.

להזמנת הרצאות:
pinhasinbari@gmail.com
054-5571666
לאתר הספר: "על גב סופה" http://avivatomer3.wordpress.com/