מדינות ערב נגד הפלסטינים

אתרים פלסטיניים פרסמו היום את מכתבו את של השגריר הפלסטיני לאום, ריאד מנסור, לראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, ובו הוא דיווח כי בפגישת ההכנה לקראת הפנייה הפלסטינית למועצת הביטחון "יעצו" כל מדינות ערב, ובכלל זה לבנון, לפלסטינים שלא לגשת למועצת הביטחון עכשיו, אלא רק אחרי שישתנה "לטובתם" הרכב המועצה. חמור יותר- הם שללו את סמכותם של הפלסטינים לקבוע בעצמם את מועד הקמת המדינה הפלסטינית.
קודם לכן השמיעו דוברים של הרשות הפלסטינית ברמאללה אכזבה מעמדות מדינות ערב, ובמקביל שיבחו את עמדות אירופה- שוודיה, בריטניה וצרפת.
במועד אחר ננתח את עמדות הערבים ביחס לאסטרטגיה הפלסטינית. כאן נעיר כי אכן המשענת העיקרית של הפלסטינים במהלכים החד צדדיים שלהם מול ישראל היא אירופה מסיבות שגם אותם ננתח בהמשך.
כבר בוועידת המדינות התורמות לעזה היה אפשר להבחין בהבדלים בין הנשיא סיסי לבין הנשיא עבאס ביחס ליוזמה הערבית. בעוד נשיא מצרים דיבר במונחים של "שאיפה" אבו מאזן דיבר במונחים של "ביצוע".
לנגד עיננו מתחולל שינוי אסטרטגי ביננו לבין מדינות ערב- אנו יוצרים עמם מכנים משתפים הן בעניין האיראני, הן בעניין הפלסטיני והן – מול אירופה.

להזמנת הרצאות:
pinhasinbari@gmail.com
054-5571666
לאתר הספר: "על גב סופה" http://avivatomer3.wordpress.com/