08134778185773874817337723885733[1]

היומון הביירותי אל-אח'באר פרסם הבוקר את הפרוטוקול השני של שיחות אשף עם חמאס בנוכחות אמיר קטר, שיח' תמים, ועל פי הפרוטוקול הזה יש בעיה עם ארה'ב, ובעיקר שר החוץ ג'והן קרי. מתברר על פי הפרוטוקול כי אמיר קטר, שיח' תמים, מנהל למעשה קוו העברת מסרים בין קרי לבין מנהיג חמאס, ח'אלד משעל. משעל מצדו רוצה שותפות מלאה בגדה המערבית- כלומר: הוא מאתגר את מונופול הכוח של פתח, ועל רקע דברי האמיר, אבו מאזן בהחלט יכול לחשוד כי הכנסת משעל לגדה היא על דעתו של קרי. משעל חזר על נכונות ישנה שלו להכיר בהסדר על פי גבולות 1967, ואבו מאזן רק יכול לחשוד עוד יותר שמא אמירה זאת מתאומת עם קרי.
ויש גם מקום להרמת גבה בישראל מהיבט אחר של מעורבות קרי. אחרי שסאיב עריקאת מפרט את האסטרטגיה של אשף- כלומר: מהלכים חד צדדיים באום, פירוק הרשות ובקשת חסות בינלאומית על הפלסטינים, משעל שואל לגבי עמדת ארה'ב, ועריקאת עונה: "קרי אמר לי OK- go ahead- עריקאת מצטט את נוסח דבריו של קרי במקורם האנגלי, והפירוש—בסדר- לך על זה. משעל המופתע שואל: האם כל הדבר הזה מתואם על קרי, וכן הפסקת האש?- אבו מאזן עונה: לא עניין הפסקת האש- כלומר: המהלך לאום מתואם עם קרי- הפסקת האש בעזה — לא.
יש לזכור כי זאת הדלפה לא רשמית ויכול להיות שהמסמך מזוייף, אבל זה לא פוטר מבירור של כמה צדדים- אשף חייב לברר עם קרי אם אינו הולך מאחורי גבו לשתול את משעל בגדה, וישראל צריכה לברר עם קרי אם הוא לא הולך עם אבו מאזן מאחורי גבה למהלכים בעייתיים מאוד בזירה הבינלאומית.

להזמנת הרצאות:
pinhasinbari@gmail.com
054-5571666
לאתר הספר: "על גב סופה" http://avivatomer3.wordpress.com/