08134778185773874817337723885733[1]

יחד עם הידיעות על כישלון השיחות בקהיר פורסם כי מזכיר המדינה, ג'והן קרי, מגיע לתיווך נוסף בעניין הפסקת האש בעזה, והשאלה היא – האם יש קשר בין כישלון השיחות – עד כה – בקהיר לבין הידיעה על בואו הקרוב של קרי?
כנראה שכן. אחד ממאפייני המהלכים האחרונים סביב עזה הוא שארה'ב מחוץ לתמונה, והפעם הזאת מצרים מנסה לקדם מהלך אזורי בכוחות עצמה. ישראל מעדיפה את התיווך המצרי מכיוון שארה'ב רוצה להכניס את קטר ותורכיה לעזה. היא גם רוצה לבנות נמל בעזה בחסות תורכית-קטרית. ישראל ומצרים מתנגדות לכך בכל תוקף.
היה אפשר לשים לב אתמול כי מייד אחרי שפורסמו הידיעות הראשונות על סיכויי השגת הסכם בקהיר- פתחה תחנת השידור אל-ג'זירה במסע התקפה על "הסכם הכניעה" הממשמש ובא. אנו לא אומרים שקרי ביקש מקטר להכשיל את מצרים—יש לקטר סיבות טובות לעשות זאת בלי בקשה מיוחדת מאף אחד – אבל קרבתו המיוחדת של קרי לקטר איננה בבחינת סוד.
מצרים וסעודיה פתחו כעת במהלך גורף לרכז את הדיפלומטיה האזורית ב"מלחמה בטרור" על חשבון "זכויות האדם" ואף השמיעו איומים מרומזים על קטר. ישראל, העומדת חשופה בפני מסעות השמצה תחת כותרת "זכויות אדם" יכולה רק לברך על מהלך אזורי זה.
מכאן, שעצם ביקורו הצפוי של קרי באזורנו הוא בהכרח נגד התיווך המצרי ונועד להחלישו.

להזמנת הרצאות:
pinhasinbari@gmail.com
054-5571666
לאתר הספר: "על גב סופה" http://avivatomer3.wordpress.com/