ערוץ ראשון

אתמול במשרד המיוחד של הערוץ הראשון: המוטו של חמאס הוא שהחלש שממשיך לירות הוא המנצח והחזק שמפסיק לירות הוא המפסיד- לפיכך חמאס יקפיד להיות היורה האחרון.
זאת טעות לתפוס את חמאס כאירגון פלסטיני. הוא עצמו לא תופס את עצמו כך- אלא כחלק מן ההתעוררות האיסלאמית בסהר הפורה. בסוריה חמאס הוא חלק מן המערך של אירגון הטרור העולמי נוסרה, ולוחם איתו שם כתף אל כתף. המלחמה בעזה מבחינת חמאס הוא לא למען שחרור פלסטין למען מדינה, אלא הוא חטיבה חשובה במערך האיסלאמי הכולל. המלחמה בעזה היא למען האיסלאם, והתמונות מעזה משרתות את המערכה האיסלאמית כדי לעורר את עמי ערב שוב למען האיסלאם- וכן לעורר את האיסלאם באירופה.
אשר לאירועי קלנדיה בשבוע שעבר- הם הובלו בידי פתח, כדי לעורר אינתיפאדה שלישית בגדה, אבל עד כה לא עלו יפה. אבל יש לפתח מגבלות חמורות- אם ינהלו את האינתיפאדה מתוך רמאללה- הם מסתכנים שההמונים יפנו נגד המוקאטעה ויפילו את השלטון, אבל אם ירחיקו את ההמונים לנקודות החיכוך במחסומים- הרי אלה נמצאות בקרבת מחנות הפליטים שבשליטת גדודי אל-אקסא שמתנגדים למאבק העממי, ובעד מאבק מזויין- ואכן הם יצאו מן המחנה וירו אש חיה על חיילי צהל ובכך סיכנו בהפלת כל דוקטורינת היעדר האלימות של אבו מאזן.

להזמנת הרצאות:
pinhasinbari@gmail.com
054-5571666
לאתר הספר: "על גב סופה" http://avivatomer3.wordpress.com/