ראש הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס, אבו מאזן, גינה אתמול במילים חריפות את חטיפת שלושת הנערים וקבע כי מי שעשה זאת רוצה להרוס את הרשות הפלסטינית. הוא לא הזכיר את חמאס ממש, אבל היה ברור לכולם כי כיוון את דבריו לחמאס.
הדברים חשובים לא רק בגלל תוכנם, אלא גם בגלל שנאמרו בערבית, מעל בימה מוסלמית, ובסעודיה.
על מנת להבין את הרקע לדברים האלה יש לשים לב לידיעה המופיעה היום באתרי חמאס ועל פיה ממשלת האחדות שמושבה ברמאללה סירבה לקבל מענק של קטר עבור תשלום המשכורות לעובדי ממשלת חמאס בעזה.
יחסי סעודיה וקטר נמצאים כעת בשפל חסר תקדים. בעוד קטר תומכת באחים המוסלמים, סעודיה הכריזה עליהם כעל אירגון טרור. כאשר ביקר אבו מאזן בסעודיה – הוא לא יכול היה לקבל מענק של קטר המכוון עבור חמאס. הכרזותיו נגד החטיפה דווקא על אדמת סעודיה יש בה כדי להעיד שהיה לחץ סעודי עליו לצאת בהכרזות מן הסוג הזה. זאת התפתחות חשובה בפני עצמה.
למרבה הצער, כלי התקשורת הפלסטיניים הבליעו את דבריו החשובים של אבו מאזן, והבליטו דווקא את דברי האיום שלו על ישראל ודבקותו באחדות הפלסטינית. שר החוץ שלו, ריאד אל-מאלכי, בראיון שהעניק הבוקר לרדיו פלסטין המשיך בקוו המשמיץ והמאיים על ישראל כאילו לא הייתה חטיפה כלל.
כעת יש להמתין ולראות האם דברי אבו מאזן בג'דה היו אפיזודה חולפת – או יהיה לה המשך. הסירוב לקבל את כספי קטר לחמאס הם איתות חיובי, אבל דברי הבלע של מאלכי הם איתות שלילי.

להזמנת הרצאות:
pinhasinbari@gmail.com
054-5571666
לאתר הספר: "על גב סופה" http://avivatomer3.wordpress.com/