ההנהגה הפוליטית ברמאללה מוטרדת היום לא כל כך מהצלחתו או כישלונו של שר החוץ קרי, כמו מן הידיעות על הצלחתו של מוחמד דחלאן, היריב המושבע את מנהיג אשף, אבו מאזן, לצבור כוח ולהציג איום אמיתי על ההנהגה ברמאללה.
עיקר הסכנה למוקאטעה היום נובע מן ההתקרבות המפתיעה בין מוחמד דחלאן לבין הנהגת חמאס בעזה, וכפי שהדברים נראים מרמאללה- שני האוייבים חברו יחד נגד אוייב משותף שלישי- שהיא ההנהגה במוקאטעה. ראשי פתח, כמו נביל שעת', מתחילים להזהיר כי חיי אבו מאזן נמצאים בסכנה מצד ישראל, אבל הם מתכוונים לדחלאן שמואשם שהוא משתף של ישראל, רחמנא ליצלן.
פתח מתחיל לארגן עכשיו את הכנס הכללי השביעי, שבו הוא ינסה לטהר את שורותיו מתומכי דחלאן, וינסח חוק בחירות חדש שלא יאפשר לחמאס להשתתף בבחירות כמפלגה דתית, אלא רק כ"לאומית".
המהלכים האלה של פתח טומנים בחובן סכנות גדולות ליציבות גדה המערבית, שכן דחלאן הצליח לחזק את מעמדו לא רק בשורות פתח, אל גם במחנות הפליטים. באחרונה הייתה קטטה מתוקשרת בין בכיר פתח הנחשב מקורב ביותר לאבו מאזן- ג'יבריל רג'וב, לבין מנהיג פתח באזור ג'נין, ג'מאל אבו רוב, המתהדר בכינוי המחמיא- "היטלר". למעשה, היטלר של ג'נין החטיף לרג'וב אגרוף בפרצוף, וזאת עלולה להתברר כההחלה של מלחמת פתח בפתח בגדה.

להזמנת הרצאות:
pinhasinbari@gmail.com
0545571666