בכירים ישראלים, ובראשם שר האוצר יאיר לפיד, אמרו באחרונה כי יש לנתק את ההתייחסות של המערב אל רמת הגולן מן ההתייחסות ליהודה ושומרון על מנת שהחרם על תוצרת ההתנחלויות לא יכלול את רמת הגולן.
יש בהתייחסות הזאת חוסר הבנה של הבכירים בישראל לטיב המגעים הבינלאומיים סביב סוריה. האמת היא כי בחינת הדיפלומטיה הבינלאומית סביב סוריה מלמדת כי היא דווקא מקדמת לחצים על ישראל לוותר הגולן, ולא להפך, ומי שעושה זאת הם ממש אותם גורמים בינלאומיים הבוחשים בקלחת הפלסטינית.
בימים אלה מנסים לקדם פתרון לסוריה הקרוי יוזמת "ז'נבה 2" ובשורה התחתונה הוא חותר להקמת ממשלת מעבר לקראת בחירות כלליות חדשות בארץ השסועה. זה עומד בבסיס ההבנות בין מזכיר המדינה קרי, הרוסים והאחראית על מדיניות החוץ האירופית, קת'רין אשטון. ברגע שממשלה כזאת תקום בדמשק ישראל נחשפת לסכנה ברורה ומיידית להיכנס עם הממשלה החדשה "לתהליך שלום" על בסיס שטחים תמורת שלום, ופירושה שעל מנת "לבסס את הממשלה החדשה החלשה" של סוריה – ישראל תצטרך להקריב את הגולן. יש לקחת ברצינות את התסריט הזה מכיוון שממש אותם גורמים – קרי, אשטון – הלוחצים עלינו ביהודה ושומרון הם שיהגו את הפתרונות איך לסייע לממשל הסורי "החלש" בדמשק.
מה עושים? קודם כל עושים. הבעיה העיקרית של ישראל היום שלא עושים. ממתינים עד שהכלב ימות או שהפריץ ימות. יש מה לעשות. יש לקחת ברצינות כי בסופו של דבר אסד ייפול, ומי שיידרש לתמוך "באבו מאזן הסורי" תהיה ישראל בהקרבת הגולן.

להזמנת הרצאות:
pinhasinbari@gmail.com
0545571666