מקורות פלסטיניים דיווחו לנו הבוקר כי השיחות שהיו בסוף השבוע בין מזכיר המדינה קרי לבין מנהיג אשף אבו מאזן היו הגרועות ביותר ביחסי אבו מאזן עם האמריקנים עד היום, וכי בכמה מקרים גם היו הרמות קול הדדיות. המקורות פקפקו עם יהיו עוד שיחות, וכי אבו מאזן עלול למצוא עצמו בפינה שבה ייאלץ להתפטר. לדבריהם קרי אמר לאבו מאזן—אובאמה עומד מאחורי, ולהגיד לי לא זה כמו להגיד לא לנשיא. הגיע הזמן לקבל החלטות, ואי אפשר לדחות עוד את ההכרעה. אבו מאזן אמר: לא תכניעו אותנו. אנו דבקים בעמדותינו.
לגופו של עניין קרי הפתיע את הפלסטינים בעמדה חדשה על ירושלים, ועל פיה הבירה הפלסטינית לא תהיה בעיר העתיקה, אלא בשכונה ירושלמית כלשהי. ההצעה הזכירה להם את תוכנית ביילין הישנה לקרוא לאבו דיס בשם "אל-קודס", ושם לקבוע את הבירה הפלסטינית—תוכנית שאבו מאזן דחה בזמנו בכעס רב.
כמו כן, חזרה בה ארה'ב מנכונותה להציב חיילים אמריקניים בבקעת הירדן, אלא מסרה כי מדריכים אמריקניים יאמנו את כוחות הביטחון הפלסטיניים, וכאשר יגיעו לרמה של קבלת אחריות על הבקעה- צהל יעביר להם את האחריות, ללא הגבלת זמן.
אבו מאזן מצדו סירב להאריך את השיחות עם ישראל מעבר ל-9 החודשים שהוקצבו לכך. הוא אמר כי יסכים לכל היותר ל-3 חודשים- בלי הארכה, אבל המקורות הפלסטיניים דיווחו לנו כי בסופו של דבר הוא עשוי להסכים לחצי שנה.

להזמנת הרצאות:
pinhasinbari@gmail.com
0545571666