הלילה נהרגו בתקריות ירי עם חיילי צהל שני פלסטינים שהתנגדו באש למעצרי חשודים בטרור, אבל ערב קודם לכן, ירו אלמונים על השר לענייני ווקף, מחמוד אל-הבאש במשרדו ברמאללה, אחרי סדרה של יריות ברמאללה על פליטי עזה שברחו מאימת חמאס בעזה. מחמוד אל-הבאש מוצאו מעזה. קדמו ליריות עליו גם 2 תקריות ירי על בכיר פתח סופיאן אבו זאידה 2 תקריות ירי על איש עזה אחר, חבר הפרלמנט אבו שמאלה- כלומר: אנשי הרשות מעזה אינם רצויים ברמאללה. במהלך שיחות הפיוס עם חמאס, הנושאים ונותנים מטעם פתח בררו עם חמאס באיזו מידה הם מוכנים לערוב לשלומם של פליטי עזה אם יחזרו. בינתיים הרשות ריכזה אותם ביריחו.
בראשית השבוע באירוע של פתח כמה מן החברים "הלכו מכות", ובכיר פתח ג'יבריל רג'וב הוכה נמרצות.
קודם לכן נורה ונהרג שוטר פלסטיני ליד תקוע. זאת לאחר שבלחץ קרי הסכימה ישראל לפריסת משטרה פלסטינית בחלק מאזורי C. הפלסטינים באזורים האלה פשוט לא רצו לראות אותם – וירו עליהם. לפני כן היו שתי תקריות ירי על שוטרים פלסטינים בכפרי הר חברון. המשטרה הפלסטינית לא יכולה להיכנס למחנות הפליטים אלא כמבצע חדירה צבאי לכל דבר. גם שם היו תקריות ירי על שוטרים פלסטינים.
בקיצור- הרשות הפלסטינית מאבדת שליטה על חלקים נרחבים גם בגדה.
יש מי שצופה אינתיפאדה נגד ישראל. הללו הם בבחינת גנרלים המתכוננים למלחמה שעברה. כעת יש לצפות לקריסת הרשות הפלסטינית מבפנים.

להזמנת הרצאות:
pinhasinbari@gmail.com
0545571666