בתחרות "כוכב נולד" של רשת LBC הלבנונית – Arab Idol ניצח – ובגדול – הזמר הפלסטיני, מוחמד עסאף, מחאן יונס, וערר התלהבות עצומה לא רק בקרב הפלסטינים אלא ברחבי העולם הערבי כולו. ניצחונו התאפשר אחרי שיריבו המצרי הכריז כי קול כמו קולו של עסאף מופיע רק אחת ל500 שנים, ובכך גם המעריצים המצרים נתנו את מסרי הSMS שלהם לטובת הכוכב נולד הפלסטיני.
כמובן שיש לכך משמעות מדינית—לא רק בחינת עלייה תלולה במוראל הפלסטיני השפוף, אלא גם מבחינת תהליכי עומק, שיש לקוות שכבר מתחוללים במרחב הערבי. חמאס התנגדה לפולחן עסאף בכל כוח, ואפילו במסגדי הגדה היו דרשנים שהטיפו נגד השתתפות בתחרות הזמר. התרבות שהוא יצג היא בדיוק הפוכה לערכי האחים המוסלמים שהם מפיצים בעזה—לבוש מערבי ראוותני, שירי "פריצות", נשים וגברים מעורבבים אלה באלה, ונשים לא לבושות בצניעות וכו'. חמאס והאחים המוסלמים תפשו את התחרות כולה במלחמת תרבות של החילוניות נגד ערכי האיסלאם.
הצלחת התחרות, ולצידה ההפגנות נגד ארדוואן בתורכיה, והתפכחות של המצרים נגד מורסי אולי מציינים ראשיתה של מגמה חדשה של זרמים תת קרקעיים שיובילו בסופו של דבר לקריסת האחים המוסלמים וחמאס מבפנים.
ואולי זה יתר מדי טוב מכדי להיות נכון….