בפירוש לא, אבל התוכנית התקדמה מספיק באופן שניתן לעכב את שלבי הסיום על מנת לשפר את המצב הכלכלי ולהרחיק מהלך צבאי כזה או אחר.
מדוע לא? מכיוון שהלקח מקדאפי שנשחט על גג טנדר מול אסד שמחזיק מעמד הוא שקדאפי כאשר וויתר על תוכנית הגרעין וויתר על פוליסת הביטוח שלו בעוד אסד ששמר על מחסני הנשק הכימי פורע כעת את ביטוח החיים שלו.
יתר על כן, מצב העניינים בין הסונה לשיעה הידרדר עד כדי כך שסעודיה מארגנת מחדש את גלי הטרור הסלפי החדשים על סוריה, כדי לאזן את ההצלחות של אסד בשדה המערכה. אגב, ההצלחות של אסד נובעות מתגבורת קריטית של חיזבאללה ושל משמרות המהפכה האיראני בעיקר בלוחמים שיעים מעיראק. כלומר: הסכנות למשטר מן הטרור הסלפי רק גדלות. גלי המוג'אהידון ישטפו לא רק את סוריה, אלא גם את עיראק—מה שקורה כבר עכשיו- ויחדרו לאיראן עצמה.
פירוש הדבר כי כוחם של משמרות המהפכה רק יתחזק, מה שיגביל מאוד את כוחו של הנשיא, אבל הם עשויים להסכים למהלך טקטי בעניין הגרעין כדי לסייע לכלכלה. מצד שני, התחזקות משמרות המהפכה תשלול מרוחאני אפשרות לתמרן מול המערב בעניין סוריה, כי משמרות המהפכה בעלי השפעה מכרעת בסוריה כיום- מה שיפחית מאוד מאמינותו במערב.
שליחותו העיקרית של רוחאני היא בתחום הכלכלי, לא כדי להפסיק את פרוייקט הגרעין, אלא כדי לקיים אותו במגבלות הכלכליות. תיתכן האטה- אבל בשלב המתקדם של התוכנית כבר היום—איראן יכולה לנקוט מהלך השהיה טקטי.